Jak wybrać ubezpieczenie na krótką podróż?

ABC Ubezpieczeń

08-05-2019

Weekendowe podróże to krótka odskocznia od codziennych problemów i obowiązków. Każda z tych wycieczek może być dla nas niezapomnianą podróżą. Warto jednak pamiętać o tym, że istnieje też dosyć duże ryzyko, że coś stanie się nam niedobrego w czasie weekendu. Jakie ubezpieczenie zatem wykupić, aby w 100% korzystać z wypoczynku?

Kraj wyjazdu

Jeżeli wyjeżdżamy za granicę, pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy sprawdzić, są zasady ubezpieczeniowe w danym państwie. Jeżeli poruszamy się po terenie Europy, najlepszym sposobem będzie wyrobienie darmowej Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, która pozwala nam skorzystać z polskich zasad ubezpieczeniowych, mimo że jesteśmy w innym europejskim kraju. Problem jednak zaczyna się w momencie wyjazdu na inny kontynent. Wtedy też należy zapoznać się z informacjami zawartymi na stronie polskiej ambasady w danym kraju. Będzie to najrzetelniejsze źródło wiedzy.

Jak wybrać ubezpieczenie na krótką podróż?

Rodzaj wyjazdu

Nie tylko kraj wyjazdu jest ważny przy zakupie odpowiedniej polisy. Ważny jest również charakter samego wyjazdu. Planując romantyczne spacery ulicami, raczej nie będziemy kupować polisy dla osób uprawiających sporty ekstremalne. Prawdopodobieństwo wypadku w takiej sytuacji jest bardzo małe, dlatego nie warto wykupować ubezpieczenia, które będzie nieadekwatne do celu naszej podróży.

Ubezpieczenie bagażu

Mimo że podróż weekendowa nie trwa za długo, należy również pomyśleć o ubezpieczeniu naszego bagażu. Będzie to zapewne mała walizka lub torba, lecz należy pamiętać, że jeżeli zagubimy nasz bagaż bez wykupionego ubezpieczenia, nikt nie będzie zobowiązany do jego szukania. Polisa na mały bagaż nie kosztuje zbyt wiele, a może nas uchronić to przed wieloma nieprzyjemnościami, które nas spotkają.

Wyjazdy za granicę zawsze wiążą się z pewną dawką zagrożenia. O zakupie ubezpieczenia warto pomyśleć jeszcze kilka miesięcy przed samą datą wylotu. Będziemy wtedy mogli skupić się tylko i wyłącznie na naszej podróży i planach wycieczek, a nie na wykupowaniu polis na ostatnią chwilę. Często nie kończy się to zbyt dobrze.

Podobne artykuły